aktualności

Szalone piątki

Samorząd Uczniowski ogłosił akcję „Szalone piątki”. W każdym miesiącu jeden piątek będzie dniem wyjątkowym. Pierwszy Szalony Piątek już za nami. Był to Dzień Koszuli w Kratkę.

Dyskoteka

W czwartek 28 września Samorząd zorganizował w naszej szkole dyskotekę z okazji Dnia Chłopca.  Jak widać na zdjęciach wszyscy świetnie się bawili. Była to pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym i na pewno nie ostatnia.

 

Najbardziej popularny chłopak w naszej szkole

Oto oni. Najpopularniejsi chłopcy w naszej szkole. Z okazji dnia chłopca w naszej szkole odbyło się głosowanie na najpopularniejszego chłopaka. Mogły brać w nim  udział wszystkie dziewczyny i panie. Po podliczeniu głosów okazało się że:

NajNajNajpopularniejszym chłopakiem jest Krzysztof Bieszczad z klasy VII a

Drugie miejsce przypadło Danielowi Robocińskiemu z klasy VI a, a trzecie Olkowi Kalińskiemu z klasy VII b.

GRATULACJE

 

 

 

Biwak harcerzy w naszej szkole

W dniach 22-23 września 2017 w naszej szkole miał miejsce pierwszy oficjalny biwak VII Szczepu Harcerskiego „Zośka”. W piątek odbył się nastrojowy kominek z gośćmi, ma którym oficjalnie został rozpalony grunwaldzki ogień. Zuchy wkroczyły w nowy etap życia, stały się członkami 16 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Jana Jaworowskiego ps „Maryśka” Kolejnego dnia harcerze uczyli się historii II wojny światowej poprzez grę na terenie Kędzierzyna-Koźla.

Nowości w szkolnej bibliotece

Witam Was jesiennie w nowym roku szkolnym. Zakończyłam wszelkie prace związane z podręcznikami i nareszcie biblioteka jest dostępna dla Was. Pogoda za oknem typowo książkowa, więc zapraszam po książki. Aktualne godziny pracy biblioteki wiszą na drzwiach wyjściowych prowadzących do świetlicy oraz na stronie pod tym linkiem

Przypominam o konieczności zwrotu książek wypożyczonych na wakacje – niestety nie wszyscy jeszcze oddali wypożyczone pozycje. 

W czasie wakacji zostało zakupionych bardzo dużo nowości w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to książki, na które głosowaliście w ubiegłym roku. Szczegółowy spis znajdziecie w katalogu online w zestawieniu „Nowości 2017/2018”, albo po prostu klikając na obrazek poniżej.

 

 

Wielka wygrana naszego ucznia Krzysia

 

Konkurs plastyczno-fotograficzny zorganizowany przez Towarzystwo Ziemi Kozielskiej pod patronatem Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 98 prac plastycznych i fotograficznych w różnych kategoriach wiekowych. Laureatem konkursu w kategorii wiekowej do lat 10 został uczeń naszej szkoły Krzysztof Jakubowski.


 

 22 września mieliśmy okazję brać udział w wystawie pokonkursowej a tym samym odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Gratulujemy!!!!

 

EuroWeek Szkoła Liderów.

Od 19 do 23 września uczniowie klas 7 byli uczestnikami obozu edukacyjnego EuroWeek w Długopolu Zdroju.

Zanim dojechali na obóz, była też lekcja historii: zwiedzili po drodze Twierdzę w Kłodzku oraz jej podziemne labirynty minerskie z XVIII wieku.

Obóz językowy trwał zaledwie 5 dni, a nasi uczniowie nie tylko doskonalili swój angielski, ale podróżowali przez kontynenty, poznawali inne kraje, ich geografię i kulturę, bawili się, tworzyli, tańczyli, śpiewali i zacieśniali więzy między sobą.  Poznali wolontariuszy z krajów takich jak: Uganda, Wietnam, Etiopia, Urugwaj, Tajlandia, Kolumbia, Filipiny, Gruzja i Armenia. Komunikowali się z nimi w języku angielskim, podejmowali się licznych zadań i wyzwań. Ze wszystkimi poradzili sobie doskonale. „Jedynkowicze” po raz kolejny udowodnili, że są otwarci, kreatywni, śmiali i bardzo aktywni. Wzorowo przestrzegali zasad, które zostały ustalone na początku obozu: „Always smile”, „Speak English”, „Be active…No zombies” 🙂

 

Atmosfera była wspaniała, trudno było się rozstawać, niektórym nawet zakręciła się łezka w oku.. Zawarte przyjaźnie, zwłaszcza z Shafickiem – studentem z Ugandy oraz Haną – przemiłą wolontariuszką z Wietnamu, na długo pozostaną w pamięci obozowiczów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Zaproszenie do drużyny

 

W piątek 22 września o godzinie 16:00 odbędzie się w Harcówce nad biblioteką zbiórka harcerska, na której będzie można zapisać się do drużyny VII Szczepu Harcerskiego „Zośka”. Dzisiaj naszych uczniów zaprosił druh Szymon, któremu towarzyszyli niezwykli goście z przeszłości.

 

Apel z okazji wybuchu II wojny światowej

15 września odbył się w naszej szkole apel upamiętniający tragiczne wydarzenia II wojny światowej. Uroczystość przygotowała klasa 5A pod kierunkiem pani Małgorzaty Zielińskiej. Uczniowie przypomnieli wydarzenia historyczne z lat 1939 – 1945. Zaprezentowali wzruszające wiersze i śpiewali piosenki z tamtych czasów. Uczniowie naszej szkoły z uwagą i w skupieniu wysłuchali montażu słowno – muzycznego oraz minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy przed laty oddali życie i zdrowie za wolność naszej Ojczyzny.

ZAPRASZAMY DO GALERII

XVIII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września. Turniej organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku także przez firmę Electrolux. Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12. Zespoły można zgłaszać do 30 września przez stronę www.zpodworkanastadion.pl. Każda drużyna U-8 musi liczyć przynajmniej 5, a w U-10 i U-12 6 zawodników. Turniej jest wyjątkową okazją do sportowej rywalizacji dla najmłodszych dzieci do lat 8 oraz dziewczynek, które stanowią co roku ponad 1/3 uczestników. Tak jak w poprzednich latach w rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, a także organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku, po raz pierwszy w historii, do rywalizacji mogą przystąpić również Kluby Sportowe, rejestrując zawodników według zasad zawartych w regulaminie turnieju. Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI POD TYM LINKIEM

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.